Andrzejki 2018 w Rzeszowie

Andrzejki to wyjątkowy wieczór, który warto spędzić w ciekawym miejscu razem z bliskimi i przyjaciółmi. Ten magiczny czas pełen wróżb i zabaw zbliża się wielkimi krokami, dlatego pojawia się pytanie, gdzie go spędzić? Andrzejki to jedyna taka noc w roku, w czasie której warto wypróbować nowe i nieszablonowe rozwiązania. Od wieków zarówno w Polsce jak i całej Europie jest to dzień pełen nocnych zabaw, wróżb, zagadek i towarzyskich spotkań. Jest to więc świetna okazja do tego, by choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i spędzić czas na wesołej zabawie z rodziną i przyjaciółmi przed nadchodzącym adwentem i przedświątecznym postem. Wyjątkowy wieczór, warto spędzić w wyjątkowym miejscu. Siedlisko Janczar położone w Pstrągowej, koło Rzeszowa organizuje wieczór andrzejkowy o niepowtarzalnym charakterze. Andrzejki spędzone w Siedlisku Janczar to gwarancja doskonałej zabawy z muzyką na żywo i wybornym menu, złożonym ze swojskich dań i przysmaków.

Andrzejki - skąd wziął się ten zwyczaj?

Andrzejki obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada to tradycyjny niemal w całej Europie wieczór wróżb, zabaw i spotkań towarzyskich. Dzień Świętego Andrzeja to najlepsza okazja na spędzenie miłego czasu z przyjaciółmi i rodziną. Święty Andrzej jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych chrześcijańskich świętych. Jest orędownikiem zakochanych, wspomaga potrzebujących w sprawach matrymonialnych i wypraszaniu potomstwa. Pewnie dlatego tak wiele zwyczajów andrzejkowych jest z tym związanych. Tradycyjne andrzejki były świętem zarezerwowanym dla panien, mężczyźni bawili się i wróżyli sobie w katarzynki.Z biegiem lat zaczęło się to zmieniać, tradycje i zwyczaje zaczęły się ze sobą mieszać i ścierać. Matrymonialny charakter święta sprawiał, że odprawiane wróżby traktowano bardzo poważnie. W późniejszym czasie wróżby nabrały nieco bardziej swobodnego charakteru spowodowało to, że święto zaczęto obchodzić w większym gronie, a dziewczęta przychodziły na spotkania organizowane na plebaniach lub w charach. Liczne zwyczaje i przesądy sprawiały, że obchodzenie Andrzejek zaczynało się od wczesnego ranka. Młodzi ludzie spotykali się tłumnie w domach, a w zabawach i wróżbach uczestniczyli prawie wszyscy mieszkańcy wsi i miasteczek. Połączenie starych wierzeń i zwyczajów słowiańskich z religią chrześcijańską dało unikatowy efekt i sprawiło, że Andrzejki stały się nieodzownym elementem polskiego folkloru. Wspaniała tradycja obchodzenia Dnia św. Andrzeja utrzymała się do dzisiaj i jest okazją do zabawy i spotkań w magicznej atmosferze.

Andrzejki w Siedlisku Janczar

Siedlisko Janczar to doskonałe miejsce na Andrzejki 2018. Zapewniamy staropolskie menu pełne regionalnych dań, oraz bufet obfity w słodkości. Gwarantujemy świetną zabawę w Rzeszowie z muzyką na żywo. Zabawa może trwać nawet do rana bo zapewniamy noclegi ze śniadaniem. Sala, którą dysponujemy może pomieścić nawet 300 osób. Niepowtarzalny klimat Siedliska Janczar gwarantuje udaną zabawę. Drewniane meble, kominek, dekoracje oraz otoczenie przyrody doskonale wpisują się w atmosferę Andrzejek. Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.

Jeśli chcą Państwo przeżyć wspaniałą noc andrzejkową, serdecznie zapraszamy do Siedliska Janczar. Niepowtarzalny klimat, wyborne jedzenie i świetna oprawa muzyczna sprawią, że tegoroczna noc andrzejkowa na długo utkwi w pamięci. Zapraszamy na Andrzejki 2018 niedaleko Rzeszowa.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły