Co to jest coaching i dla kogo jest przeznaczony?

Co to jest coaching i dla kogo jest przeznaczony?

Mimo rosnącej popularności coachingu, nadal wiele osób nie do końca wie, na czym on polega i co właściwie oznacza. Sam termin pochodzi z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza szkolenie. Nie jest to jednak do końca właściwa definicja tego słowa. Warto nieco dokładniej przyjrzeć się temu zjawisku i zastanowić się nad jego sensem oraz celem. 

Dlaczego tłumaczenie terminu jako szkolenie nie jest w pełni adekwatne? Określenie go w ten sposób sugeruje bowiem, że proces ten udziela nam konkretnych odpowiedzi i podaje gotowe rozwiązania problemów, z którymi się borykamy. Nie jest to jednak prawda, ponieważ istotą coachingu jest stawianie pytań, a nie podawanie odpowiedzi. Celem trenera osobistego jest pomoc klientowi w wyznaczaniu nowych celów oraz ukierunkowanie go na skuteczne dążenie do nich. Przychodząc na sesję coachingową, nie warto spodziewać się konkretnej konsultacji, a jedynie wsparcia w procesie radzenia sobie z kłopotami. Trener pomoże doprecyzować cele, postawi odpowiednie pytania i udzieli wsparcia, które może okazać się niezbędne podczas ich realizacji. Współpraca z trenerem osobistym to dobre rozwiązanie dla osób, którym trudność sprawia samodzielne rozwiązywanie problemów oraz wyznaczanie właściwych celów. Rozmowa z kompetentnym coachem z pewnością korzystnie wpłynie na cały proces, a także znacznie go usprawni. To również znakomity wybór dla tych, którzy pragną udoskonalić swoje życie zawodowe, przede wszystkim zaś dla kadry zarządzającej. Wielu trenerów, między innymi Paulina Biernat, prowadzi specjalne sesje coachingu biznesowego, które mają na celu zwiększenie kreatywności pracowników oraz zmiana nastawienia, a także likwidacja szkodliwych nawyków. 

Coaching to zdecydowanie przydatna forma rozwoju osobistego, która skutecznie wspiera dążenie do wyznaczonych celów, pomaga walczyć z problemami, a także podnosi poziom życia. Dzięki odpowiedniemu, w pełni profesjonalnemu wsparciu, klient jest w stanie spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy, dzięki czemu pokonywanie przeszkód staje się o wiele łatwiejsze, a realizacja planów - możliwa do osiągnięcia. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

LINEA Profesjonalne pady do maszyn

Pogwizdów Nowy 662
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Oryginalne hokery

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Rad Pol - Nowoczesne meble kuchenne

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
MesoLogic Systems Profesjonalne szkolenia medycyny estetycznej

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płonsk

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły