Czy tuning samochodowy jest dozwolony w Polsce?

Czy tuning samochodowy jest dozwolony w Polsce?

Polskie prawo nie zabrania tuningowania samochodów, jednakże należy pamiętać, że części tuningowe muszą spełniać określone wymogi, jeżeli chcemy je zamontować w swoim pojeździe. Tuning samochodu jest dopuszczalny w Polsce, jednakże pod warunkiem, że tuningowe elementy wyposażenia pojazdu posiadają stosowną homologację, a ich właściwości odpowiadają wyszczególnionym w ustawach Ministerstwa Infrastruktury warunkom technicznym. Polskie prawo zostanie naruszone, np. w sytuacji, gdy w pojeździe zamontujemy dodatkowe lampy czy diody, które wysyłają niebieskie światło, ponieważ katalog lamp i wybarwienia światła jest ściśle określony i zamknięty przepisami.

Jaki powinien być tuningowany samochód?
Przede wszystkim tuning samochodu nie powinien zagrażać bezpieczeństwu osób nim jadących, jak również innym uczestnikom ruchu drogowego. Co więcej, tuningowany samochód nie może powodować nadmiernego hałasu, jak również wydzielać żadnych szkodliwych substancji czy niszczyć nawierzchni drogi. W przypadku tuningu optycznego wielu kierowców decyduje się na wymianę felg i opon, jednakże należy pamiętać, że opona nie powinna wystawać poza obrys pojazdu, a zderzaki oprócz wysokiej estetyki powinny być przede wszystkim trwałe i prawidłowo zamontowane — nie powinny one posiadać ostrych krawędzi, które w razie wypadku są niebezpieczne dla pieszych, jak również innych uczestników ruchu. Decydując się na tuning samochodu, przede wszystkim trzeba zachować umiar i pamiętać o bezpieczeństwie

Nowoczesny tuning optyczny
Jeżeli nie chcesz ingerować w tuningu mechaniczny samochodu, ciekawą opcją jest tuning optyczny, dzięki któremu możesz odświeżyć wygląd swojego pojazdu i nadać mu nowoczesny charakter. Sportowy wygląd samochód zyska, dzięki montażowi bodykit czy progów tuningowych. Jednym z producentów części tuningowych do wielu modeli samochodów jest Maxton Design, który posiada sklep tuningowy z bogatym asortymentem, w którym znajdują się m.in. spoilery czy splittery. Tuning optyczny umożliwi podkreślenie indywidualnego charakteru samochodu, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok niego obojętnie!

Opinie (1)

Leszek

2022-04-21 11:56:25

Adres IP:

*.*.*.111

Polecam

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły