Jak wybrać fotelik samochodowy?

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Zakup fotelika to dla wielu rodziców duże wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez przeanalizowania kilku najważniejszych kwestii nie będziemy w stanie zapewnić dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa podczas podróży. O czym zatem należy pamiętać, zarówno w sytuacji gdy stoimy przed decyzją o zakupie fotelika po raz pierwszy, jak również wtedy gdy wymieniamy fotelik dla dziecka na większy?

Jak dopasować fotelik?
Najważniejsza kwestia to dopasowanie fotelika. Eksperci wielokrotnie podkreślają, że dobry fotelik to taki, który powinien być dopasowany zarówno do dziecka jak i do samochodu. Jest to więc dla rodziców pierwsza wskazówka - na zakupy zawsze warto wybrać się samochodem i zabrać ze sobą dziecko. Na miejscu będziemy mogli przymierzyć fotelik do pojazdu i posadzić w nim malucha sprawdzając czy wszystko jest tak jak należy. Nie ma powodu do obaw, że spotkamy się z niechęcią sprzedawcy do tego, aby wykonać takie "przymiarki". Przeciwnie, profesjonalne punkty zatrudniają specjalistów w tej dziedzinie, którzy wręcz zachęcają rodziców do tego, aby sprawdzić wszystkie kwestie. Zaprezentują również jak poprawnie należy montować dany model. O tym, że dany fotelik jest kompatybilny z posiadanym przez nas modelem pojazdu możemy łatwo znaleźć informacje w sieci, jednak tylko na żywo sprawdzimy, czy fotelik prawidłowo przylega do kanapy samochodu i czy pasy nie są za krótkie, aby poprawnie go zamocować. Upewnimy się również, że fotelik jest odpowiedni dla malucha, który będzie mógł podróżować nie tylko bezpiecznie, ale także komfortowo.

Jak sprawdzić czy fotelik jest bezpieczny?
Odpowiednie dopasowanie fotelika to nie wszystko. Trzeba również upewnić się, że jest on bezpieczny i będzie w stanie ochronić malucha podczas ewentualnego zderzenia lub wypadku. Decyzję o zakupie mogą nam ułatwić testy zderzeniowe. To działania, które przeprowadzane są przez niezależne organizacje takie jak ADAC i mają na celu sprawdzenie, jak poszczególne foteliki sprawdzają się przy kolizjach. Symulacje obejmują zderzenia czołowe i boczne, dzięki czemu rodzice planujący zakup danego modelu mogą upewnić się, czy zda on egzamin. Wybierając fotelik, który otrzymał wysoką ocenę w testach i został dobrze dopasowany do potrzeb dziecka oraz warunków w pojeździe, możemy w maksymalny sposób zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży.

 

Więcej informacji na stronie ranking fotelików samochodowych

Opinie (0)

Zobacz firmy

LINEA Profesjonalne pady do maszyn

Pogwizdów Nowy 662
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Oryginalne hokery

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Rad Pol - Nowoczesne meble kuchenne

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
MesoLogic Systems Profesjonalne szkolenia medycyny estetycznej

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płonsk

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły