Jak zaaranżować kuchnię z wyspą?

Jak zaaranżować kuchnię z wyspą?

Z naszego poradnika dowiesz się, jak zaaranżować wyspę w Twojej kuchni i na co powinieneś zwrócić uwagę, decydując się na takie rozwiązanie aranżacyjne. Wyspa kuchenna jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla miłośników gotowania, ponieważ gwarantuje zwiększoną ilość miejsca potrzebnego do przygotowywania dań, jak również zwraca uwagę na efektowny wygląd kuchni. Warto wiedzieć, że kuchnia z wyspą powinna być nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym, ale również estetycznym. Wyspa będzie świetnym rozwiązaniem nawet w małych pomieszczeniach. Jak zaplanować nowoczesną kuchnię z wyspą, aby była nie tylko wygodna, ale również ładna?

Jak zaplanować funkcjonalną kuchnię?

Kuchnie nowoczesne coraz częściej stają się sercem domu, ponieważ nie tylko spędzamy w nich czas na przygotowaniu i spożywaniu posiłków, ale również to tutaj odbywają się codzienne rozmowy domowników i przyjacielskie posiedzenia przy kawie, dlatego tak ważne jest zadbanie o jej funkcjonalność oraz estetyczny design. Od czego zacząć aranżację kuchni z wyspą? Przede wszystkim trzeba oszacować, czy w naszym pomieszczeniu wyspa na pewno będzie dobrym pomysłem, ponieważ w małych i zamkniętych kuchniach takie rozwiązanie nie ma szansy się sprawdzić. Aby wykorzystać potencjał rozwiązania, jakim jest wyspa kuchenna, trzeba dysponować miejscem o odpowiedniej przestrzeni — najlepiej jeżeli kuchnia będzie miała kształt zbliżony do kwadratu, ponieważ w takiej sytuacji łatwiej będzie nam zaplanować wyspę. Odległość pomiędzy wyspą a innymi szafkami powinna wynosić minimum 100 metrów, dzięki czemu po kuchni będą mogły poruszać się aż dwie osoby jednocześnie.

Wyspa kuchenna niejedno na oblicze

Kolejną kwestią do omówienia w przypadku takiej aranżacji są wymiary samej wyspy, które powinny być uzależnione przede wszystkim od jej przeznaczenia. W przypadku, gdy chcemy, aby wyspa kuchenna była miejscem, w którym będziemy gotować, a więc umieścimy płytę grzewczą, trzeba liczyć się z faktem, że będzie ona miała szerokość przekraczającą 100 cm. Ciekawym pomysłem, który chętnie wykorzystywany jest w nowoczesnych kuchniach, jest wykonanie kuchni z wyspą z barkiem.

Opinie (1)

Tomek

2022-04-21 11:58:17

Adres IP:

*.*.*.34

Szukam dobrego producent kuchni na zamówienie w szczecinie - czy ktoś moze polecić kogoś sprawdoznego ?

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Paweł Siastała

Al. Jana Pawła II 11a
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły