Kiedy zwrócić się do adwokata?

Kiedy zwrócić się do adwokata?

Adwokaci specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Najpierw należy się zastanowić się, który z nich będzie dla nas najbardziej pomocny. Prawo dzieli się na kilka gałęzi dotyczących innej sfery życia.

 

Prawo karne zawiera przepisy regulujące kary za określone czyny oraz postępowanie w przypadku popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. Prawo cywilne określa stosunki pomiędzy podmiotami, dotyczy spraw majątkowych, rodzinnych spadków. Prawo pracy obowiązuje zaś zarówno pracodawców, jak i pracowników, reguluje ich wzajemne relacje.

 

Już po tym ogólnym rozdzieleniu rodzajów prawa, powinniśmy sobie zdać sprawę z tego, jakiego adwokata potrzebujemy. Najczęściej podają oni na wizytówkach czy stronie internetowej swoją specjalizację. Najczęstsze sytuacje kiedy zwracamy się do specjalisty po pomoc to rozwód, spadek, oskarżenie o popełnienie przestępstwa lub niesprawiedliwe traktowanie w miejscu pracy. Adwokat doradzi nam najlepsze postępowanie i będzie nas w razie potrzeby reprezentował w sądzie.Opinie (0)

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły