Marketing medyczny - nowoczesne rozwiązania dla lekarzy

Marketing medyczny - nowoczesne rozwiązania dla lekarzy

W XXI wieku niemal każdy korzysta z usług lekarzy. Liczba placówek medycznych, szczególnie tych działających prywatnie jest bardzo wysoka. W niektórych specjalizacjach, konkurencja jest tak liczna, że na jednej ulicy można spotkać nawet kilka gabinetów ulokowanych obok siebie. Aby placówka medyczna mogła funkcjonować i cieszyła się zainteresowaniem, musi jakoś dotrzeć do pacjentów. W sytuacji, gdy chodzi o zdrowie, mało kto decyduje się na przypadkowy wybór lekarza. Chcąc zatem rozwijać działalność, trzeba sięgnąć po odpowiednie rozwiązania.

Marketing dla lekarzy
Działalność reklamowa w środowisku lekarskim jest zabroniona. Reguluje to ustawa z 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (Dz. U. nr 112, poz. 654 z późn. zm.). Określa ona, że podmioty wykonujące działalność leczniczą w Polsce, mogą informować o typie swojej działalności i udzielanych świadczeniach medycznych, jednak informacje te nie mogą posiadać typowych cech reklamy. W związku z tym nie można stosować perswazji, ani jawnej zachęty do skorzystania z usług. Nie wolno również przyciągać pacjentów atrakcyjnymi rabatami, ani promocjami. Z drugiej strony, jakakolwiek bierność w zakresie marketingu jest niewskazana z uwagi na to, jak liczna jest konkurencja. Czy można więc prowadzić skuteczną kampanię nie łamiąc przy tym prawa? Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania i narzędzia w obszarze marketingu medycznego.

Edukacja medyczna
Narzędzia edukacyjne umożliwiają poszerzanie wiedzy dlatego są jednym z najlepszych sposobów na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Wiedza lekarza podlega również obowiązkowej aktualizacji, dlatego warto sięgać po rozwiązania, które stanowią merytoryczne i wartościowe wsparcie w tym zakresie. Tutaj z pomocą przychodzą szkolenia dla lekarzy, konferencje i inne eventy branżowe, ale także e-learning. Obecnie na rynku działa już kilka platform internetowych, skierowanych do lekarzy z różnych specjalizacji, gdzie dostępne są materiały przygotowane we współpracy ze specjalistami i wybitnymi autorytetami medycznymi z Polski. Od pewnego czasu działa również pierwsza na rynku aplikacja mobilna Ask Med Now, ukierunkowana na edukację osób związanych z branżą medyczną. Kształcenie online środowiska medycznego jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wielu osób, ponieważ umożliwia optymalizację czasu i łatwy dostęp dla wszystkich zainteresowanych.

Marketing szeptany medyczny
W sytuacji, gdy niemal każdy pacjent wybierając lekarza kieruje się opiniami innych, nie można pominąć tej kwestii. Jednym z najbardziej pomocnych narzędzi jest marketing szeptany medyczny, który pomaga kreować i utrzymywać pozytywny wizerunek lekarza w Internecie. Pozytywne opinie dotychczasowych pacjentów pomagają kolejnym osobom wybrać właściwego specjalistę. Poprzez stosowania takich działań zwiększa się również zaufanie pacjentów do danego lekarza, dzięki czemu jego poczekalnia nigdy nie świeci pustkami.

Opinie (4)

Milena

2022-04-15 11:21:14

Adres IP:

*.*.*.226

Jako lekarz mogę polecić. Korzystam i uważam, że są to niesamowicie pomocne działania
Arkadiusz

2022-04-15 11:19:40

Adres IP:

*.*.*.013

świetne rozwiązanie dla lekarzy. Polecam
Jakub

2021-09-09 15:27:38

Adres IP:

*.*.*.12

Zgadzam się, wybierając agencję trzeba szukać najlepszych specjalistów. Warto zasięgnąć opinii od innych kolegów po fachu, którzy korzystali już z takich usług.
Daniel

2020-05-20 11:56:35

Adres IP:

*.*.*.73

Marketing medyczny to tak bardzo potrzebne dzisiaj działania, wybierając agencję warto zwrócić uwagę na pewno na doświadczenie i wachlarz oferowanych usług. Im więcej, tym lepiej ale wiadomo - przede wszystkim jakość!

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Paweł Siastała

Al. Jana Pawła II 11a
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły