Na czym polega regeneracja tonerów?

Na czym polega regeneracja tonerów?

Każdy użytkownik drukarki z pewnością nie raz mierzył się z koniecznością wymiany tonera lub tuszu na nowy, jednakże ceny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych z roku na rok są coraz większe, co sprawia, że proces drukowania jest coraz droższy. Kiedy drukarka sygnalizuje, że toner Rzeszów jest pusty, oznacza to, że nie ma w nim już wystarczającej ilości pigmentu, który drukarka mogłaby pobrać do wykonania wydruku. Czy w takiej sytuacji musimy zdecydować się na toner oryginalny? Na rynku dostępne są tonery regenerowane, czyli stworzone z tonera refabrykowanego, a więc ponownie napełnionego proszkiem. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jak wygląda regeneracja tonera?
Proces regeneracji tonera polega na ponownym napełnieniu kartridża. W przypadku regeneracji tonerów niezbędny jest profesjonalny zestaw przeznaczony do regeneracji — cały proces przeprowadza się w specjalnym pomieszczeniu o zwiększonej wentylacji i spełniającym odpowiednie warunki. Osoba nabijająca tonery po dokładnym przeczyszczeniu podajników powinna być wyposażona w maskę przeciwpyłową oraz ubrania ochronne, ponieważ zarówno tusze, jak i tonery posiadają w sobie szkodliwe dla zdrowia, jak i dla środowiska substancje chemiczne.

Dlaczego warto postawić na regenerację tonerów?
Oryginalne tonery Rzeszów, które są kompatybilne z drukarkami popularnych marek, zwykle są dość drogie, dlatego nawet jeżeli udało nam się zdobyć urządzenie drukujące w okazyjnej cenie, koszty materiałów eksploatacyjnych sprawią, że drukowanie nie będzie się opłacało. Zakup tonerów regenerowanych jest zdecydowanie korzystniejszą opcją pod względem cenowym, ponieważ pozwala zaoszczędzić nawet do 70% kosztu zakupu nowego tonera. W niektórych przypadkach zdarza się, że tonery regenerowane są wydajniejsze od tonerów oryginalnych, ponieważ uzupełniane zamienniki są nabijane proszkiem do końca, natomiast producenci renomowanych marek wkładają do tonerów mniej proszków, niż mogłoby się do nich zmieścić.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Paweł Siastała

Al. Jana Pawła II 11a
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły