Skąd biorą się kurze łapki i jak można im zapobiegać?

Skąd biorą się kurze łapki i jak można im zapobiegać?

Jedni uważają, że dodają twarzy uroku. Inni natomiast są zdania, że postarzają. Mowa o kurzych łapkach, które są zmarszczkami mimicznymi pojawiającymi się wraz z wiekiem. Ich wystąpienie można opóźnić, stosując kremy i dbając odpowiednio o zdrowy styl życia. Nie da się ich jednak całkowicie uniknąć, ponieważ w końcu na pewno dadzą o sobie znać. Obecnie jednak pozbycie się zmarszczek wokół oczu nie stanowi problemu dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej.

Skąd biorą się kurze łapki?
Kurze łapki są zmarszczkami mimicznymi, które są doskonale widoczne, gdy uśmiechamy się lub mrużymy oczy. U młodych osób skóra szybko powraca do swojego pierwotnego wyglądu, jednak wraz z czasem na wskutek pracy mięśni i utraty kolagenu zmarszczki zaczynają się utrwalać. Wpływ na powstawanie zmarszczek ma również wiele innych czynników, nie tylko wyrażanie emocji. Częstym "winowajcą" jest tutaj słońce i szkodliwe promieniowanie UV powodujące tzw. fotostarzenie. Nadmiar alkoholu i palenie papierosów także przyczynia się do szybszej utraty elastyczności skóry.

Jak opóźnić powstawanie kurzych łapek?
Przede wszystkim ważna jest profilaktyka i odpowiednia ochrona. Zakładanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV to jedna z najważniejszych zasad. Podczas mocnego słońca jesteśmy nie tylko narażeni na szkodliwe promieniowanie i uszkodzenie włókien kolagenu. Często w takiej sytuacji odruchowo mrużymy oczy, co powoduje utrwalanie zmarszczek. Warto dbać również o odpowiednią pielęgnację. Po dobry krem pod oczy warto sięgnąć już po dwudziestym roku życia, dzięki czemu zadbamy o właściwy poziom nawilżenia. Zdrowa dieta i ograniczenie używek również będzie sprzyjać zachowaniu młodego wyglądu skóry na dłużej.

Zabiegi na kurze łapki
Kliniki medycyny estetycznej oferują szeroki zakres zabiegów na poprawę kondycji skóry pod oczami. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest wykorzystanie plazmy w likwidacji zmarszczek. Zabieg stanowi alternatywę dla stosowanej dotychczas laseroterapii i wypełniaczy ZFill. Generator plazmy powoduje działanie punktowe, wyłącznie w leczonym miejscu, nie naruszając zdrowych tkanek. Dzięki temu może być stosowany nawet w tak delikatnym obszarze jak okolice oka. Po serii zabiegów zmarszczki zostają wyraźnie zredukowane, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

Opinie (1)

~Marlena

2020-07-14 15:58:08

Adres IP:

*.*.*.111

Najlepsza klinika do usunięcia kurzych łapek to klinika dr Pardy. Pracują tam specjaliści, którzy w szybki i efektywny sposób pomogą, w usunięciu naszego problemu.

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły