Skąd biorą się kurze łapki i jak można im zapobiegać?

Skąd biorą się kurze łapki i jak można im zapobiegać?

Jedni uważają, że dodają twarzy uroku. Inni natomiast są zdania, że postarzają. Mowa o kurzych łapkach, które są zmarszczkami mimicznymi pojawiającymi się wraz z wiekiem. Ich wystąpienie można opóźnić, stosując kremy i dbając odpowiednio o zdrowy styl życia. Nie da się ich jednak całkowicie uniknąć, ponieważ w końcu na pewno dadzą o sobie znać. Obecnie jednak pozbycie się zmarszczek wokół oczu nie stanowi problemu dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej.

Skąd biorą się kurze łapki?
Kurze łapki Warszawa są zmarszczkami mimicznymi, które są doskonale widoczne, gdy uśmiechamy się lub mrużymy oczy. U młodych osób skóra szybko powraca do swojego pierwotnego wyglądu, jednak wraz z czasem na wskutek pracy mięśni i utraty kolagenu zmarszczki zaczynają się utrwalać. Wpływ na powstawanie zmarszczek ma również wiele innych czynników, nie tylko wyrażanie emocji. Częstym "winowajcą" jest tutaj słońce i szkodliwe promieniowanie UV powodujące tzw. fotostarzenie. Nadmiar alkoholu i palenie papierosów także przyczynia się do szybszej utraty elastyczności skóry.

Jak opóźnić powstawanie kurzych łapek?
Przede wszystkim ważna jest profilaktyka i odpowiednia ochrona. Zakładanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV to jedna z najważniejszych zasad. Podczas mocnego słońca jesteśmy nie tylko narażeni na szkodliwe promieniowanie i uszkodzenie włókien kolagenu. Często w takiej sytuacji odruchowo mrużymy oczy, co powoduje utrwalanie zmarszczek. Warto dbać również o odpowiednią pielęgnację. Po dobry krem pod oczy warto sięgnąć już po dwudziestym roku życia, dzięki czemu zadbamy o właściwy poziom nawilżenia. Zdrowa dieta i ograniczenie używek również będzie sprzyjać zachowaniu młodego wyglądu skóry na dłużej.

Zabiegi na kurze łapki
Kliniki medycyny estetycznej oferują szeroki zakres zabiegów na poprawę kondycji skóry pod oczami. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest wykorzystanie plazmy w likwidacji zmarszczek. Zabieg stanowi alternatywę dla stosowanej dotychczas laseroterapii i wypełniaczy ZFill. Generator plazmy powoduje działanie punktowe, wyłącznie w leczonym miejscu, nie naruszając zdrowych tkanek. Dzięki temu może być stosowany nawet w tak delikatnym obszarze jak okolice oka. Po serii zabiegów zmarszczki zostają wyraźnie zredukowane, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

Opinie (0)

Zobacz firmy

LINEA Profesjonalne pady do maszyn

Pogwizdów Nowy 662
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Oryginalne hokery

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Rad Pol - Nowoczesne meble kuchenne

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
MesoLogic Systems Profesjonalne szkolenia medycyny estetycznej

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płonsk

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły