Skórzane meble wypoczynkowe - wady i zalety

Skórzane meble wypoczynkowe - wady i zalety

Meble wypoczynkowe to ważny element wystroju każdego salonu i pokoju dziennego. Wygodna sofa czy fotele umożliwiają relaks po stresującym dniu, podnoszą komfort czytania książki lub oglądania filmu, a przy tym mogą też znacznie wpłynąć na estetykę pomieszczenia. Szczególnym materiałem używanym do tapicerowania mebli jest skóra. Ten wyjątkowy surowiec cechuje się wysoką jakością, szlachetnym wyglądem i niesamowitą uniwersalnością. Wpasuje się bowiem we wszystkie wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim są urządzone i aktualnych trendów.

Meble wypoczynkowe ze skóry można spotkać w dwóch wariantach - tapicerowane skórą naturalną eko skóry. Skóra naturalna to materiał, który wyróżnia się dużą trwałością i fantastycznym wyglądem. Jest miła w dotyku, elastyczna, a przy tym znacznie podnosi komfort siedzenia.
Jednocześnie jest ona wrażliwa na działanie promieni słonecznych i płynów - pod ich wpływem może się odbarwiać. By zachowała swoje właściwości i prezencję, należy też ją regularnie pielęgnować przy użyciu specjalistycznych środków. Problem ten znika w przypadku ekoskóry - jest ona łatwa w czyszczeniu i tańsza. Jednocześnie jednak nie jest aż tak trwała, nie przepuszcza dobrze powietrza, a w dotyku jest chłodna. Oba rodzaje obić mają więc swoje wady i zalety, i to on indywidualnych potrzeb i preferencji domowników zależy, który materiał oni wybiorą.
Pewne jest jednak, że decydując się na meble skórzane, wprowadzi się do wnętrza elegancję i luksus.
Warto jednak zwrócić uwagę, że skórzane fotele czy sofy skórzane zazwyczaj mają masywne formy, przez co niekoniecznie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, które mogą przytłoczyć. W takich przypadkach lepiej zdecydować się na nie, jeśli docelowe wnętrze jest przestronne. Wtedy będą mogły stanowić jego ozdobę i oferować użytkownikom komfortowy odpoczynek bez obawy o to, że utrudnią poruszanie się po pokoju lub go zdominują.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły