Sprzedawcy fotelików atakują urządzenie podtrzymujące

Sprzedawcy fotelików atakują urządzenie podtrzymujące

Nowość w branży urządzeń podtrzymujących, czyli adapter Smart Kid Belt znów spotkał się z krytyką sprzedawców fotelików. Urządzeniu zarzuca się, że nie potrafi zapewnić dziecku wystarczającej ochrony w trakcie podróży samochodem. Przeciwko tym argumentom istnieją jednak twarde dowody, w postaci testów dynamicznych przeprowadzonych przez liczne organizacje i instytuty badawcze. Nie powstrzymują one jednak sprzedawców przez zaprzestaniem ataku, którzy nieustannie robią urządzeniu czarny PR.

Sprzedawcy fotelików krytykują adapter
Adapter Smart Kid Belt znacznie różni się od urządzeń podtrzymujących, które były dostępne na runku do tej pory, czyli fotelików i podstawek. Jest to zupełna innowacja, dlatego o produkcie szybko zrobiło się głośno. Urządzenie, spełniając wymagania standardów ECE 4404 i FMVSS 213, zostało dopuszczone do sprzedaży oraz zaakceptowane przez przepisy prawa. Od tamtej pory dynamicznie zaczęło podbijać kraje całego świata. SKB można obecnie zakupić w ponad 130 państwach. Wzrost zainteresowania urządzeniem nie mógł nie odbić się echem wśród sprzedawców fotelików. Upatrując w nim konkurencję, rozpoczęli atak na adapter w celu zniechęcenia rodziców do zakupu.

Jak Smart Kid Belt wypada w testach?
Główny argument, jaki zarzuca się adapterowi to brak stosowanego bezpieczeństwa. Tyle tylko, że testy przeprowadzane przez niezależne instytucje badawcze wykazują coś zupełnie innego. Adapter doskonale sprawdza się w swojej kategorii wagowej, która wynosi 15-36 kg. Potwierdzają to symulacje z użyciem manekinów przeprowadzone przez PIMOT i CALSPAN. Niedawno pojawił się również kolejny dowód na to, że adapter w trakcie zderzeń jest w stanie właściwie ochronić dziecko. Instytucja Applus+ IDIADA przeprowadziła testy zderzeniowe z kryteriami nowego regulaminu nr 129 (iSize). W testach wzięły udział także foteliki samochodowe renomowanych marek. Porównanie wykazało, że adapter uzyskuje najmniejsze przeciążenia na odcinki takie jak głowa, tors i szyja. 

Opinie (8)

Marysieńka

2020-02-19 14:25:07

Adres IP:

*.*.*.91

Widzę w związku z tą całą aferą coraz więcej przychylnych opinii na rzecz Smart Kid Belt, co mnie absolutnie tylko i wyłącznie cieszy. Naprawdę miałam dylemat jako posiadaczka adaptera a na dzień dzisiejszy jestem - można powiedzieć - całkowicie spokojna o swoje dziecko.
Wolski

2020-02-17 14:36:17

Adres IP:

*.*.*.63

Dziękuje najmocniej za artykuł i odesłanie na stronę fundacji, aktualnie przymierzam się do zakupu takiego właśnie urządzenia podtrzymującego. Co prawda zawierzam informacjom na stronie producenta ale w dobie tej całej nagonki dodatkowe źródło informacji znacznie pomogło w podjęciu decyzji.
Siwy

2020-02-14 11:59:32

Adres IP:

*.*.*.76

Jakby ktoś nie obczaił to na końcu artykułu jest link do kolejnych badań na rzecz zasadności użytkowania adaptera. Pozdrawiam.
Anka

2020-02-14 11:25:02

Adres IP:

*.*.*.44

Smart Kid Belt to świetne urządzenie podtrzymujące w niczym nie gorsze czy lepsze od fotelików samochodowych. Zwykła alternatywa. Jeszcze się okaże po wszystkim, że sprzedawcy tylko dodatkową reklamę zrobili.
Tatuś

2020-02-13 13:01:10

Adres IP:

*.*.*.52

Negatywna krytyka konkurencji nie zawsze się opłaca a zwłaszcza wtedy gdy sprawy zyskują pozytywny dla krytykowanego obrót. Czekam na rozwój sytuacji.
Monia

2020-02-11 11:20:23

Adres IP:

*.*.*.101

Panie Danielu dziękuje za link do filmu na stronie fundacji. Jesteśmy świeżo po zakupie adaptera a na niepochlebne informacje trafiłam zaledwie parę dni temu. Szczerze mówiąc to zaczęłam się zastanawiać czy dokonałam dobrego zakupu ale teraz już nie mam więcej wątpliwości.
Daniel

2020-02-10 16:03:32

Adres IP:

*.*.*.98

Używam takiego adaptera dla dwójki swoich dzieci. W wyborze kierowałem się głównie opiniami, które zanim pojawiły się negatywne sygnały sprzedawców były jednoznacznie pochlebne dla firmy Braxx i oferowanego urządzenia SKB. Trochę zaniepokoiła mnie ta informacja ale znalazłem ostatnio kolejne źródło, które utwierdziło mnie w pozytywnej decyzji o zakupie Smart Kid Belt. Dla zainteresowanych link:

jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/
Gośka

2020-02-10 15:24:34

Adres IP:

*.*.*.31

Zastanawia mnie czytając ten artykuł co mają na celu sprzedawcy i dlaczego niby i w jakim celu firma Braxx miałaby wprowadzić na rynek urządzenie - potwierdzając jego bezpieczeństwo odpowiednimi dokumentami - które stanowi zagrożenie ? Przecież gdyby tak było to normalnie strzeliliby sobie w kolano a ludzie pozywając zbiorowo doprowadzili by producenta do ruiny. Na wiosnę przymierzamy się do wymiany fotelika, który robi się dla dziecka za mały i myślimy własnie o takim adapterze.

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły