Treningi fitness dla kobiet w ciąży nowa moda czy inwestycja we własne zdrowie?

Treningi fitness dla kobiet w ciąży nowa moda czy inwestycja we własne zdrowie?

Dbanie o kondycję fizyczną to nie tylko moda, ale przede wszystkim inwestycja we własne zdrowie i zdolności. Regularne treningi i prowadzenie aktywnego trybu życia to zdrowy nawyk, który przynosi tyle korzyści, że warto przy nim pozostać zwłaszcza wtedy, kiedy o nasze zdrowie powinniśmy dbać najbardziej czyli będąc w ciąży. Również te kobiety, które do tej pory unikały treningów czy ćwiczeń, własnie w okresie ciąży zastanawiają się co zrobić aby odpowiednio dbać o swoje ciało i zapewnić prawidłowy rozwój płodu.

Ciąża- wyjątkowy czas, specjalne ćwiczenia
Wiele kobiet, które regularnie trenowały, dowiadując się o ciąży zaczynają się zastanawiać czy kontynuować ćwiczenia fizyczne, rozpatrując kwestie własnego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim mając na uwadze troskę o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Oczywiście ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety i jej ciała, nie oznacza to jednak, że należy w tym okresie rezygnować z ćwiczeń fizycznych, wręcz przeciwnie jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza prowadzącego to warto skorzystać z profesjonalnych zajęć nawet jeśli do tej pory tego nie robiliśmy.
Fitness to dyscyplina gdzie wykonywanie ćwiczeń odbywa się zgodnie z anatomią i fizjologią ludzkiego ciała oraz jego zdolnościami merytorycznymi, dlatego możemy być pewni że bezpieczeństwo stawiane jest tu wśród najwyższych priorytetów, oczywiście zalecenia i ćwiczenia dla kobiet w ciąży, także podlegają tym zasadom. Ważne jest by kobiety w ciąży zarówno te, które przed ciążą regularnie trenowały jak i te które dopiero będąc w odmiennym stanie chcą zacząć się ruszać, skonsultowały się z lekarzem ginekologiem i instruktorem prowadzącym zajęcia. Rozmowa z ginekologiem pozwoli na dokonanie odpowiednich badań i danie indywidualnych dla nas zaleceń, dzięki którym lepiej będziemy się czuć w ciąży, przygotujemy się fizycznie i wydolnościowo do ogromnego wysiłku jakim jest poród oraz sprawimy, że nasze ciało szybciej się zregeneruje i wróci do swojego stanu sprzed ciąży.

Fitness w ciąży gdzie ćwiczyć i jakie efekty treningów?
Jak wiele dziedzin życia również ćwiczenia w ciąży doczekały się specjalnych miejsc tylko im dedykowanym, gdzie można je wykonywać pod opieką doświadczonych i odpowiednio wyszkolonych i wyczulonych na dobro kobiety w ciąży instruktorów, ze specjalnym programem i odpowiednio dobranym sprzętem. Jeśli, więc szukamy fitnessu dla kobiet w ciąży, najlepiej korzystać własnie z takich, gdzie wszystkie ćwiczenia dostosowane są do sprecyzowanej grupy odbiorców o takich samych potrzebach i wskazaniach.
Szpital Specjalistyczny Pro Familia w Rzeszowie uruchomił fitness dla kobiet w ciąży "Szczęśliwa mama", będący kompleksowym programem aktywności fizycznej dla ciężarnych, kobiet tuż po porodzie oraz mam niemowlaków, które na zajęcia mogą przyjść razem z dziećmi. Fitness dla kobiet w ciąży "Szczęśliwa mama" oferuje specjalny program ćwiczeń przygotowany dla przyszłych mam. Biorąc pod uwagę konieczność odpowiedniego przygotowania ciała,treningi ukierunkowane są na wrażliwe w czasie ciąży grupy mięśniowe czyli odcinek krzyżowo- lędźwiowy kręgosłupa, uśmierzają ból kręgosłupa czy obrzęki nóg, dzięki czemu redukują problemy, na które często skarżą się kobiety w ciąży. W skład treningu wchodzą więc ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, relaksujące, oddechowe oraz elementy z zakresu jogi. Warto wspomnieć o treningu dna miednicy- mięśni Kegla, odpowiedzialnych za trzymanie moczu, które są także aktywne podczas porodu. Ćwiczenia prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę Agnieszkę Wąsacz-Żurek, w kameralnych kilkuosobowych grupach, po to aby zapewnić odpowiednią ilość czasu i uwagi każdej mamie.
Podstawową zaletą fitnessu w ciąży jest poprawa ogólnego samopoczucia kobiety zarówno fizycznego jak i psychicznego, wzmocnienie ciała, relaks dla kręgosłupa, lepsze dotlenienie organizmu,zapobiegania i zmniejsza obrzęki. Dodatkowo poprawia kondycję fizyczną kobiety, tak bardzo potrzebną przed ogromnym wysiłkiem fizycznym jakim jest poród, oraz pozwala na szybszy powrót do sprawności fizycznej i formy po porodzie.

Opinie (4)

~Ewa

2020-08-24 10:16:51

Adres IP:

*.*.*.111

Ćwiczenie w ciąży poprawia samopoczucie oraz dobry rozwój dziecka.
~Ewa

2020-08-24 10:16:40

Adres IP:

*.*.*.111

Ćwiczenie w ciąży poprawia samopoczucie oraz dobry rozwój dziecka.
~Justyna

2020-08-24 08:06:26

Adres IP:

*.*.*.111

Myślę że dbanie o własne zdrowie i kondycje nie jest związane z modą.
~Teresa

2020-08-20 15:29:23

Adres IP:

*.*.*.111

Super artykuł, sporo się z niego odwiedziłam.

Zobacz firmy

Siedlisko Janczar - Wesele w Pstrągowej

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Odkurzacze piorące LINEA

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style


Średnia Ocena

5/5
Rad-Pol nowoczesne meble kuchenne

Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Flebolog Paweł Siastała

Al. Jana Pawła II 11a
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Tonery do drukarek DMD

Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły