Treningi fitness dla kobiet w ciąży nowa moda czy inwestycja we własne zdrowie?

Treningi fitness dla kobiet w ciąży nowa moda czy inwestycja we własne zdrowie?

Dbanie o kondycję fizyczną to nie tylko moda, ale przede wszystkim inwestycja we własne zdrowie i zdolności. Regularne treningi i prowadzenie aktywnego trybu życia to zdrowy nawyk, który przynosi tyle korzyści, że warto przy nim pozostać zwłaszcza wtedy, kiedy o nasze zdrowie powinniśmy dbać najbardziej czyli będąc w ciąży. Również te kobiety, które do tej pory unikały treningów czy ćwiczeń, własnie w okresie ciąży zastanawiają się co zrobić aby odpowiednio dbać o swoje ciało i zapewnić prawidłowy rozwój płodu.

Ciąża- wyjątkowy czas, specjalne ćwiczenia

Wiele kobiet, które regularnie trenowały, dowiadując się o ciąży zaczynają się zastanawiać czy kontynuować ćwiczenia fizyczne, rozpatrując kwestie własnego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim mając na uwadze troskę o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Oczywiście ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety i jej ciała, nie oznacza to jednak, że należy w tym okresie rezygnować z ćwiczeń fizycznych, wręcz przeciwnie jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza prowadzącego to warto skorzystać z profesjonalnych zajęć nawet jeśli do tej pory tego nie robiliśmy.
Fitness to dyscyplina gdzie wykonywanie ćwiczeń odbywa się zgodnie z anatomią i fizjologią ludzkiego ciała oraz jego zdolnościami merytorycznymi, dlatego możemy być pewni że bezpieczeństwo stawiane jest tu wśród najwyższych priorytetów, oczywiście zalecenia i ćwiczenia dla kobiet w ciąży, także podlegają tym zasadom. Ważne jest by kobiety w ciąży zarówno te, które przed ciążą regularnie trenowały jak i te które dopiero będąc w odmiennym stanie chcą zacząć się ruszać, skonsultowały się z lekarzem ginekologiem i instruktorem prowadzącym zajęcia. Rozmowa z ginekologiem pozwoli na dokonanie odpowiednich badań i danie indywidualnych dla nas zaleceń, dzięki którym lepiej będziemy się czuć w ciąży, przygotujemy się fizycznie i wydolnościowo do ogromnego wysiłku jakim jest poród oraz sprawimy, że nasze ciało szybciej się zregeneruje i wróci do swojego stanu sprzed ciąży.

Fitness w ciąży gdzie ćwiczyć i jakie efekty treningów?

Jak wiele dziedzin życia również ćwiczenia w ciąży doczekały się specjalnych miejsc tylko im dedykowanym, gdzie można je wykonywać pod opieką doświadczonych i odpowiednio wyszkolonych i wyczulonych na dobro kobiety w ciąży instruktorów, ze specjalnym programem i odpowiednio dobranym sprzętem. Jeśli, więc szukamy fitnessu dla kobiet w ciąży, najlepiej korzystać własnie z takich, gdzie wszystkie ćwiczenia dostosowane są do sprecyzowanej grupy odbiorców o takich samych potrzebach i wskazaniach.
Szpital Specjalistyczny Pro Familia w Rzeszowie uruchomił fitness dla kobiet w ciąży "Szczęśliwa mama", będący kompleksowym programem aktywności fizycznej dla ciężarnych, kobiet tuż po porodzie oraz mam niemowlaków, które na zajęcia mogą przyjść razem z dziećmi. Fitness dla kobiet w ciąży "Szczęśliwa mama" oferuje specjalny program ćwiczeń przygotowany dla przyszłych mam. Biorąc pod uwagę konieczność odpowiedniego przygotowania ciała,treningi ukierunkowane są na wrażliwe w czasie ciąży grupy mięśniowe czyli odcinek krzyżowo- lędźwiowy kręgosłupa, uśmierzają ból kręgosłupa czy obrzęki nóg, dzięki czemu redukują problemy, na które często skarżą się kobiety w ciąży. W skład treningu wchodzą więc ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, relaksujące, oddechowe oraz elementy z zakresu jogi. Warto wspomnieć o treningu dna miednicy- mięśni Kegla, odpowiedzialnych za trzymanie moczu, które są także aktywne podczas porodu. Ćwiczenia prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę Agnieszkę Wąsacz-Żurek, w kameralnych kilkuosobowych grupach, po to aby zapewnić odpowiednią ilość czasu i uwagi każdej mamie.
Podstawową zaletą fitnessu w ciąży jest poprawa ogólnego samopoczucia kobiety zarówno fizycznego jak i psychicznego, wzmocnienie ciała, relaks dla kręgosłupa, lepsze dotlenienie organizmu,zapobiegania i zmniejsza obrzęki. Dodatkowo poprawia kondycję fizyczną kobiety, tak bardzo potrzebną przed ogromnym wysiłkiem fizycznym jakim jest poród, oraz pozwala na szybszy powrót do sprawności fizycznej i formy po porodzie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

LINEA Profesjonalne pady do maszyn

Pogwizdów Nowy 662
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Oryginalne hokery

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Rad Pol - Nowoczesne meble kuchenne

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
MesoLogic Systems Profesjonalne szkolenia medycyny estetycznej

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Impresja salon sukien ślubnych

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Gasconcept Kurpinscy s.c.

Składowa 13
09-100 Płonsk

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły