Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Zmarszczki to nic przyjemnego, w szczególności dla kobiet, które zawsze chcą wyglądać młodo i perfekcyjnie. Już po dwudziestym piątym roku życia pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, tak zwane zmarszczki mimiczne. Większość pań regularnie stosuje kremy przeciwzmarszczkowe, przede wszystkim w ramach profilaktyki. Jeśli jednak zmarszczki już się pojawiły, kosmetyki mogą nie wystarczyć. Medycyna estetyczna ma w tej dziedzinie do zaoferowania kilka rozwiązań.


Podstawowym zabiegiem, który ma na celu zniwelowanie powstałych na twarzy zmarszczek, jest ich wypełnianie. W tym celu najczęściej stosuje się kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w organizmie, dzięki czemu jest całkowicie dla człowieka bezpieczny i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Jest on podstawowym składnikiem skóry, lecz jego zasoby zmniejszają się z roku na rok. Uzupełnienie niedoboru naturalnego kwasu hialuronowego jego syntetycznym odpowiednikiem ma więc zbawienny wpływ na stan naszej skóry. Dzięki jego użyciu skóra nabiera elastyczności, staje się o wiele gładsza, bardziej nawilżona oraz sprężysta. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialoronowym w Warszawie można wykonać w klinice medycyny estetycznej Dr Parda. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast i utrzymuje się do roku, po czym substancja ulega wchłonięciu. Jest to dodatkowy atut tej metody, ponieważ jest bezpieczna, a oprócz tego pozwala na bieżące dostosowywanie zabiegu to aktualnego wyglądu twarzy. Drugim, mniej powszechnym preparatem używanym do tego typu zabiegów, jest kwas polimlekowy. Podobnie jak kwas hialuronowy, on również w naturalny sposób występuje w organizmie. Podawany głęboko w tkankę, przywraca jej objętość i ją wygładza. Efekt wypełnienia znika po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu, lecz podczas następnych tygodni zmarszczki stopniowo zanikają. Spowodowane jest to stymulującym działaniem kwasu, który zmusza tkankę do odbudowy kolagenu. Takie działanie substancji sprawia, że osiągnięty efekt jest niezwykle naturalny oraz delikatny. Istnieje także możliwość wygładzenia zmarszczek za pomocą popularnej botuliny, czyli tak zwanego botoksu, jednak ma ona zastosowanie jedynie w przypadku zmarszczek mimicznych. Środek sprawia, że mięśnie, w obrębie których został wstrzyknięty, ulegają rozluźnieniu. Dzięki temu nie występuje efekt sztuczności, a wyraz twarzy jest naturalny i łagodny. Można go stosować profilaktycznie, aby opóźnić powstanie zmarszczek, a także w celu wygładzenia już istniejących. Efekty są w pełni widoczne po dwóch tygodniach od zastosowania botuliny i utrzymują się do czterech miesięcy. Zależy to jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta. 


Biorąc pod uwagę królujący stale kult młodości, nic dziwnego, że zabiegi mające na celu pozbycie się zmarszczek są tak często wykonywane. Na szczęście istnieje cała gama nieinwazyjnych, bezpiecznych sposobów na odzyskanie promiennego wyglądu. Dzięki nim z łatwością można zlikwidować problem, który zniknie w mgnieniu oka, a utracona pewność siebie powróci ze zdwojoną siłą.

Opinie (0)

Zobacz firmy

TURBO-SERWIS Serwis Regeneracja Turbosprężarek

Króla Stanisława Augusta 50
35-210 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Oryginalne hokery

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Okna Solo

Orzeszkowej

Średnia Ocena

5/5
Nord-Instal Elzbieta Kakol


PL-78-450 Szczecinek

Średnia Ocena

5/5
Radoslaw Mucko


Siedlce

Średnia Ocena

5/5
UNIQMETAL

Tadeusza Boya Żeleńskiego 4
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły